Zapri

Arhiv: RGZC: AKTUALNO na Regionalni gospodarski zbornici Celje (RGZC) - oktober 2010

DOGODKI NA REGIONALNI GOSPODARSKI ZBORNICI CELJE

Seminar: Prenos dejavnosti samostojnega podjetnika na prevzemnika s.p. ali prevzemno družbo d.o.o. v praksi, Velenje

27. okt. 2010
SaŠa

Seja sekcije računovodskih servisov celjskega območja

8. nov. 2010

Čezmejno poslovno srečanje SLOVENIJA – AVSTRIJA, v kulturnem domu v PLIBERKU/BLEIBURG

16. nov. 2010
ob 17.30. uri

Predavanja za pridobitev Nacionalne poklicne kvalifikacije Računovodja v Mariboru, 100 pedagoških ur, ponedeljki in srede med 16. in 20. uro

17. nov. 2010
Strokovno srečanje NLB 18. nov. 2010

Ministrstvo za gospodarstvo(MG) s soorganizatorji (JAPTI , SID banko in GZS ) bo predstavilo različne instrumente, ki jih podjetja lahko uporabljajo pri svoji odločitvi za vstope na tuje trge.

24. nov. 2010

Nova pravila INCOTERMS 2010 - 1. januarja 2011 stopijo v veljavo prenovljena pravila INCOTERMS 2010, ki bodo nadomestila dosedanje INCOTERMS 2000 - Pravila Incoterms določajo obveznosti pogodbenih strank glede dobave, kot na primer dolžnost carinjenja, dolžnost sklenitve prevozne oziroma zavarovalne pogodbe, stroške v zvezi z dobavo, prehod nevarnosti in načine prevoza, pri katerih se posamezna klavzula lahko uporablja (s klikom na obarvano besedilo dostopate do naročilnice za knjigo INCOTERMS!).

NOVO: spletna promocija članov RGZC, klik tukaj!

Objavljeni rezultati gospodarjenja celjske regije 2009

Beležka z okrogle miza Odbora za izobraževanje pri RGZC in Društva kadrovskih delavcev Celje!
  • MOJ SPLETNI PRIROČNIK, ki ga izdaja JAPTI, Javna agencija RS za podjetništvo in tuje investicije:  številke

MSP 43-2010 - odprite in prelistajte, je ogromno novosti, razpisov, ipd.

• eNOVICE ENTERPRICE EUROPE NETWORK:   OKTOBER 2010

• eNOVICE Službe vlade RS za lokalno samoupravo in regionalno politiko - Kohezijski e-kotiček : OKTOBER 2010

AKTUALNI RAZPISI so dosegljivi s klikom na obarvano besedilo!

INOVATORJI

Na GZS je bil včeraj Dan inovativnosti. Podeljena so bila priznanja za najboljše inovacije v letu 2009 na nacionalni ravni. 17 zlatih, 24 srebrnih in 12 bronastih priznanj je rezultat nacionalnega finala, v katerem je na regionalni ravni sodelovalo preko 290 inovacij in preko 700 inovatorjev.

Nagrajenci so objavljeni na spletni strani Gospodarskega portala , fotografije s podelitve pa so v fotogaleriji

Do konca septembra bodo izbrane inovacije, ki so bile nagrajene v preteklih letih in ki ustrezajo tudi kriterijem Evropske komisije ter jih predlagali za kandidaturo za Evropskega izumitelja leta.

V okviru Dneva inovativnosti je v dopoldanskem času potekal zanimiv  seminar o trženju inovacij v mednarodnem prostoru, več o njem je objavljeno na http://mediji.gzs.si/slo/51391

Priznanja in diplome za inovacije celjske regije za leto 2009!

RAČUNOVODSKE INFORMACIJE

POVEZAVE: