Arhiv: Hitreje do delovnega dovoljenja za državljane BIH in zaposlovanje hrvaških državljanov

V sredo, 9. septembra 2015 ob 10.00 uri

Regionalna gospodarska zbornica Celje, Ljubljanska cesta 14, Celje.

PREDAVATELJI

• Miho Šepec, Zavod RS za zaposlovanje
  • Anka Rode, Zavod RS za zaposlovanje

NAMEN

Nov Zakon o zaposlovanju, samozaposlovanju in delu tujcev uvaja koncept enotnega dovoljenja za prebivanje in delo, ki se bo po novem izdajal v enotnem postopku na upravnih enotah.

Ne glede na to pa se postopki za izdajo delovnih dovoljenj za državljane BiH izvajajo kot doslej skladno s Sporazumom o zaposlovanju državljanov BiH v Sloveniji. Strokovnjakinja iz Zavoda RS za zaposlovanje vam bo predstavila praktične informacije o tem, kako pravilno vložiti vlogo, kje je potrebno biti posebej pozoren pri njenem vlaganju, vse z namenom, da bi postopek izdaje delovnega dovoljenja potekal čim hitreje.

Konec junija je bil sprejet Zakon o podaljšanju prehodnega obdobja na področju prostega gibanja državljanov Republike Hrvaške in njihovih družinskih članov, ki podaljšuje prehodno obdobje za hrvaške državljane za nadaljnja 3 leta. Na seminarju bo zato predstavljen tudi postopek zaposlovanja hrvaških državljanov, ki se razlikuje od postopka izdaje enotnega dovoljenja po novem Zakonu o zaposlovanju, samozaposlovanju in delu tujcev.

10.00 - 10.15 Uvodni pozdrav
Drago Polak, direktor RGZC
mag. Alenka Rumbak, direktorica OS ZRSZ

10.15 – 11.15 Postopki po Sporazumu o zaposlovanju državljanov BiH v Sloveniji
Miho Šepec, Zavod RS za zaposlovanje

11.15 - 11.45 Postopki zaposlovanja državljanov Hrvaške
Anka Rode, Zavod RS za zaposlovanje

11.45 – 12.00 Vprašanja

Vaša konkretna vprašanja za predstavnike ZRSZ na obravnavane tematike lahko posredujete že ob prijavi.

Delavnica je za člane RGZC je BREZPLAČNA.
Kotizacija za nečlane je 50 EUR + DDV.

Obvezna prijava z obrazcem spodaj.

Obrazec za prijavo