Arhiv: Prenos lastništva samostojnega podjetnika na d.o.o. ali drugega podjetnika - z novimi praksami

Poslujete preko s.p. in razmišljate o upokojitvi ter o možnostih prenosa svojega podjetja na družinskega člana ali pa morda o prodaji podjetja kakšni drugi osebi?Ali pa morda želite nadaljevati s poslovanjem in želite spoznati možnosti za zmanjšanje svoje odgovornosti s prenosom dejavnosti na d.o.o.?

Datum in lokacija

Torek, 12. januarja 2016 ob 09.00 na RGZC, Ljubljanska cesta 14, 3000 Celje.

Predavateljica

Nina Orehek Ručigaj

Kotizacija
  • Člani RGZC: 70€ + DDV
  • Ostali udeleženci: 140€ + DDV
Vsak naslednji udeleženec iz podjetja ima 10% popust

Kotizacijo nakažite na račun pri Abanki Banki Celje SI56 0600 0098 2068 069.

Seminar je namenjen

• računovodjem,
  • davčnim svetovalcem in drugim davčnikom,
  • podjetnikom posameznikom, ki razmišljajo o prenosu dejavnosti v kapitalsko družbo ali na drugega podjetnika, o prodaji podjetja,
  • drugim, ki jih zanima kakšne možnosti za prenos premoženja sploh obstajajo in kakšne so njihove davčne posledice.

Pridobili boste

• pregled možnosti za prenos podjetja
  • pregled davčnega vidika omenjenih postopkov
  • možnost postavljanja vprašanj

Zaželeno in priporočljivo je vaše sodelovanje, saj lahko pridobite konkretne odgovore na vaša vprašanja. Morebitna vprašanja na temo predavanja lahko pošljete že pred predavanjem z namenom, da jih vsebinsko uvrstimo v samo predavanje.

Program

Na seminarju bomo obravnavali možnosti prenosa podjetja samostojnega podjetnika na drugo osebo in njihove davčne posledice.

Predavanje vključuje pregled pravil za preoblikovanje podjetnika, ki je način, kako se podjetnik iz statusa podjetnika (iz obdavčevanja dohodkov iz dejavnosti po progresivni dohodninski davčni lestvici) preoblikuje v kapitalsko družbo, ki plačuje davek od dohodka pravnih oseb po 17% davčni stopnji. Vendar pa je potrebno upoštevati celoten davčni vidik poslovanja v okviru družbe, da lahko naredimo pravo primerjavo med poslovanjem v okviru statusa podjetnika oziroma kapitalske družbe z davčnega vidika. Obravnavali bomo možnost podjetnikovega preoblikovanja v kapitalsko družbo brez davčnih posledic, pri čemer bomo opozorili na kaj morate biti pozorni pri samem preoblikovanju, da vam zaradi preoblikovanja ne bo potrebno plačati davka.

Vsebina seminarja zajema:
  • Možnosti pri prenosu podjetnikovega podjetja na drugo fizično osebo,
  • Postopen prenos premoženja na drugo fizično ali pravno osebo,
  • Kaj za podjetnika pomeni prodaja podjetja z davčnega vidika,
  • Preoblikovanje samostojnega podjetnika posameznika po ZGD-1,
  • Možnosti za izvzem premoženja iz dejavnosti v zasebno gospodinjstvo pred preoblikovanjem podjetja s.p. v kapitalsko družbo,
  • Prenos dela podjetja na drugo osebo (predvsem kapitalsko družbo po ZGD-1),
  • Druga računovodska in davčna vprašanja.
Pri preoblikovanju podjetnika v kapitalsko družbo bomo obravnavali:
  • Možnosti preoblikovanja (v novo ali prevzemno kapitalsko družbo),
  • Kdaj se preoblikovati,
  • Kako izkoristite nevtralno davčno obravnavo pri preoblikovanju,
  • Pravila pri sestavljanju računovodskih izkazov pri preoblikovanju,
  • Pravila pri sestavljanju davčnega obračuna zaradi preoblikovanja,
  • Na kaj morate biti pozorni pri preoblikovanju, da preoblikovanje ne bo imelo davčnih posledic,
  • Davčni vidik pri preoblikovanju (izdaja računov, oddaja DDV-obračunov...),
  • Opozorila o tem, na kaj morate biti pozorni pri tem postopku
  • Druga računovodska in davčna vprašanja v zvezi s preoblikovanjem.

Ostale informacije

Seminar traja pet šolskih ur, od 9.00 do 13.30. Med predavanji sta dva odmora, prvi odmor traja pol ure, drugi je krajši in traja 15 minut. Med odmori slušateljem v avli pred predavalnico nudimo pogostitev. Po zaključku seminarja slušatelji pridobijo potrdilo o udeležbi. Cena vključuje udeležbo na šolanju z ustreznim gradivom ter pogostitvijo med odmoroma. Upoštevamo odjave, prejete najkasneje dan pred pričetkom izobraževanja, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje. V primeru nezadostnega števila prijavljenih udeležencev si pridržujemo pravico do odpovedi izobraževanja.

Obrazec za prijavo