Arhiv: Vse, kar morate vedeti o potnih stroških v zasebnem in javnem sektorju

,

Ali ste prepričani, da izplačujete potne stroške v ustrezni višini z upoštevanjem tako delovnopravnega kot tudi davčnega vidika? Ali ste preverili vaše delovnopravne podlage za izplačevanje potnih stroškov? Kaj pa davčni vidik izplačila dnevnic, kilometrine, stroškov prenočevanja…? Če vas zanimajo odgovori na ta vprašanja, se udeležite našega seminarja.

Datum in lokacija

Sreda, 26. januarja 2016 ob 09.00 na RGZC, Ljubljanska cesta 14, 3000 Celje.

Predavateljica

Maja Dolinar Dubokovič

Kotizacija
  • Člani RGZC: 49€ + DDV
  • Ostali udeleženci: 99€ + DDV
Vsak naslednji udeleženec iz podjetja ima 10% popust

Kotizacijo nakažite na račun pri Abanki Banki Celje SI56 0600 0098 2068 069.

Seminar je namenjen

• vsem, ki izpolnjujejo potne naloge ali obračune potnih stroškov,
  • računovodjem,
  • direktorjem in lastnikom družb,
  • samostojnim podjetnikom,
  • referentom za obračun plač ter povračil stroškov v zvezi z delom in
  • vsem, ki jih tematika zanima in se z njo srečujejo pri svojem delu.

Pridobili boste

• informacije o pravnih podlagah pri sestavljanju potnih nalogov in obračunov potnih stroškov,
  • kdaj pride do obdavčitve potnih stroškov,
  • o najpogostejših napakah na tem področju,
  • naučili se boste izpolnjevati potne naloge in obračune potnih stroškov na konkretnih in tudi zahtevnejših primerih,
  • imeli boste možnost aktivne udeležbe in sodelovanja s postavljanjem vprašanj, ki vas težijo.

​Program

• pravne podlage za izplačevanje potnih stroškov,
  • višina povračil potnih stroškov po delovnopravni zakonodaji (kolektivne pogodbe, interni akti delodajalca…) v gospodarstvu in v javnem sektorju,
  • neobdavčena višina povračil potnih stroškov,
  • predstavitev vsebine Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja,
  • predstavitev vsebine Uredbe o povračilu stroškov za službena potovanja v tujino,
  • oblika in vsebina potnega naloga in obračuna potnih stroškov (pravne podlage),
  • pravilnik o službenih potovanjih (vzorec pravilnika v gradivu),
  • praktični primeri sestavitve potnega naloga,
  • praktični primeri sestavitve obračuna potnih stroškov,
  • kako in kdaj vodimo evidenco o uporabi službenih vozil (knjiga voženj),
  • ali lahko povrnemo zaposlenim stroške za nakup letne vinjete,
  • ali lahko dobijo poslovodje in prokuristi izplačane neobdavčene potne stroške,
  • kako je z izplačevanjem potnih stroškov študentom,
  • praktični primeri izračuna dnevnic (tudi zahtevnejši primeri) in
  • aktualna pojasnila davčne uprave o obravnavani tematiki.

Ostale informacije

Seminar traja pet šolskih ur, od 9.00 do 13.30. Med predavanji sta dva odmora, prvi odmor traja pol ure, drugi je krajši in traja 15 minut. Med odmori slušateljem v avli pred predavalnico nudimo pogostitev. Priporočljivo je, da udeleženci prinesejo s seboj kalkulatorje, zaradi pripravljenih praktičnih primerov, ki se jih rešuje skupaj. Udeleženci lahko s seboj prinesejo tudi za njih veljavne delovnopravne podlage, da bodo sproti lahko preverjali njihovo vsebino. Po zaključku seminarja slušatelji pridobijo potrdilo o udeležbi. Upoštevamo odjave, prejete najkasneje tri delovne dni pred pričetkom izobraževanja, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje. V primeru nezadostnega števila prijavljenih udeležencev si pridržujemo pravico do odpovedi izobraževanja.

Obrazec za prijavo