Arhiv: Koristna navodila v zvezi z eBOLom in uporabo eZahtevka

Spoštovani,

obveščamo vas, da je na portalu SPOT od uvedbe elektronskega bolniškega lista (eBOL)  dalje priprava elektronskega obračuna znotraj elektronskega zahtevka zelo poenostavljena. Ni več potrebe po skeniranju bolniških listov, če je podlaga za obračun eBOL (ki ga izberete iz ponujenega seznama eBOL za določen mesec), v obračun pa se iz eBOL prenese večina podatkov o osebi , povezani osebi in zadržanosti, ki jih je bilo potrebno prej ročno vpisovati.

V primeru, da vam  programska hiša v vaš program še ni implementirala vmesnika za pripravo eZahtevkov (modul eNDM v okviru vmesnika eBOL in eNDM), predlagamo, da si čimprej uredite digitalno potrdilo (če ga še nimate za druge potrebe) in pooblastilo odgovorne osebe podjetja, za katerega pripravljate zahtevke za refundacijo in preizkusite delovanje nadgrajene aplikacije na portalu SPOT.

V povezavah najdete:

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za proučitev možnosti za uporabo eZahtevka.