Arhiv: DONACIJA - podpora gospodarstva lokalnemu okolju - Splošni bolnišnici Celje

Smo v razmerah, ki jih vsak člen družbe doživlja na drugačen način. Posledice virusa namreč prodirajo v vse pore naše družbe in puščajo uničevalne posledice.  Vendar pa v sodelovanju in nesebični pomoči lahko premagamo tudi to oviro.

Na to so pomislili gospodarstveniki celjske regije, ki so ne glede na zaskrbljujoče napovedi, združili moči in v podporo lokalnemu okolju zbrali sredstva za nakup respiratorja, premičnega RTG aparata in druge medicinske opreme.

Člani Regionalne gospodarske zbornice Celje so zbrali skupaj 181.000 € sredstev.

S tem so pokazali izjemno solidarnost in družbeno odgovornost. V teh negotovih razmerah so njihova donirana sredstva še posebej dragocena, saj so jih prispevali kljub izjemno težkemu položaju v katerem trenutno so. Respiratorji kupljeni z zbranimi sredstvi bodo zdravstvenemu osebju olajšali delo, predvsem pa bodo neprecenljivi za rešena življenja.

Solidarnost do sočloveka in skupnosti naj bo vzor in vzpodbuda vsakemu členu naše družbe, da bomo skupaj in tako lažje in z odločnimi koraki prehodili strmo pot tega boja.

Naj še dodam, kar so napisali iz družbe, ki je prispevala veliko sredstev »Da bi se te izkušnje, ko bo končana, spominjali kot uspešne SOS lekcije: sodelovanja, odgovornosti in solidarnosti«.

Izidor Krivec, predsednik RGZC

Družbe, ki so prispevale sredstva za nakup respiratorjev so:

Zap. št.

Družba

Cinkarna Celje d.d.

Pivovarna Laško Union d.o.o.

Družba, ki ne želi biti imenovana

Družba, ki ne želi biti imenovana

Celjske mesnine d.o.o.

Cetis d.d.

Ece, energetska družba d.o.o.

Inel d.o.o.

Barbara Čakš s.p.

Finera d.o.o.

Gradnje T-B d.o.o.

Na fotografiji  (od leve proti desni):
Tomaž Benčina, predsednik uprave Cinkarne Celje d.d., ki je donirala največ sredstev,
Izidor Krivec, predsednik Regionalne gospodarske zbornice Celje ter
Margareta Guček Zakošek, Direktorica Splošne bolnišnice Celje.