Arhiv: ODDAJA VLOGE ZA POVRAČILO NADOMESTILA PLAČE DELAVCEV NA ZAČASNEM ČAKANJU NA DELO PREKO SPLETA NA ZRSZ

Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ) je na podlagi Zakona o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov (ZIUPPP; Uradni list RS, 36/2020), ki je začel veljati 29.3.2020, pristojen za izvajanje dela zakona, ki se nanaša na:

• delno povračilo izplačanih nadomestil plače zaposlenim, ki jim začasno ne morete zagotavljati dela zaradi posledic epidemije in izpolnjujete v zakonu navedene pogoje,
  • povračilo nadomestil plače zaposlenim, ki ne morejo opravljati dela zaradi odrejene karantene zaradi epidemije (po zakonu o preprečevanju in obvladovanju nalezljivih bolezni).

Oddaja vlog poteka elektronsko preko POVEZAVE.

Delodajalci, ki portala za delodajalce na spletni strani Zavoda RS za zaposlovanje do sedaj še niso uporabljali, se morajo sprva registrirati. Več informacij o registraciji in pooblaščanju računovodskih servisov se nahaja na TEJ POVEZAVI.

Nujni podatki za izpolnitev vloge za POVRAČILO NADOMESTILA PLAČE DELAVCEV NA ZAČASNEM ČAKANJU NA DELO IZ POSLOVNIH RAZLOGOV

PODATKI O VLAGATELJU / DELODAJALCU

Naziv

Matična številka (MŠO)

TRR poslovnega subjekta

Ime in priimek zakonitega zastopnika oziroma pooblaščenca

Ime in priimek kontaktne osebe, zadolžene za ukrep

Telefonska številka kontaktne osebe

Pošto v zvezi s programom želimo prejemati na e-naslov

Za obračun plač delavcem uporabljamo

1) fond delovnih ur po sistemu dejansko

opravljenih ur

2) fond delovnih ur po sistemu fiksno opravljenih ur

PODATKI O ŠTEVILU ZAPOSLENIH NA DAN ODDAJE VLOGE

Število vseh zaposlenih

Število zaposlenih na začasnem čakanju na delo iz poslovnih razlogov

IZJAVAK VLOGI ZA DELNOPOVRAČILO NADOMESTILA PLAČE

Zaradi poslovnih razlogov začasno ne moremo zagotavljati dela delavcem in smo delavce napotili na začasno čakanje na delo ter jim izdali ustrezne odredbe o napotitvi na čakanje na delo.

Nismo neposredni ali posredni proračunski uporabnik, katerih delež prihodkov iz javnih virov je bil v letu 2019 višji od 70 %.

Ocenjujemo, da nam bodo prihodki v prvem polletju 2020 upadli za več kot 20 % in v drugem polletju ne bodo dosegli več kot 20 % rast glede na isto obdobje leta 2019.

Sprejemamo vse pogoje in določila, ki so navedena in zahtevana v zakonodaji

Pod kazensko in materialno odgovornostjo potrjujemo, da so vse navedbe v vlogi in prilogah, ki so sestavni del vloge, resnične in ustrezajo dejanskemu stanju

Zakoniti zastopnik ali pooblaščenec delodajalca (ime in priimek):

Priloga : seznam delavcev, na začasnem čakanju na delo iz poslovnih razlogov. Povezava

Priročnik za VNOS in ODDAJO VLOGE za povračilo nadomestila plač delavcem na začasnem čakanju na delo iz poslovnih razlogov. Povezava

Priročnik za VNOS in ODDAJO VLOGE za povračilo nadomestila plače delavcem z odrejeno karanteno. Povezava

Več informacij na GZS: ana.zemva.novak@gzs.si in petra.sternad@gzs.si