Vzpostavitev zdravega delovnega mesta v sodelovanju tako zaposlenega kot delodajalca, še nikoli na tako težki preizkušnji kot zadnje leto.
Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1, Ur. L RS, št 43/11) delodajalcu nalaga obveznost zagotavljanja varnosti in zdravja delavcev pri delu. V ta namen mora izvajati vse ukrepe, ki so potrebni za zagotovitev varnosti in zdravja delavcev ter drugih oseb, ki so navzoče v delovnem procesu (vzdrževalci, pogodbeniki, čistilni servisi ipd.).
V aktualni situaciji ukrepi, ki jih delodajalec zagotavlja na podlagi obstoječe ocene tveganj delovnih mest praviloma ne zadostujejo. Zato je potrebno sprejeti in izvajati dodatne ukrepe, s katerimi delodajalci v največji možni meri zagotavljajo varno in zdravo delo delavcem v danih okoliščinah.
V času Covid krize pa je za podjetja zelo pomembno tudi prepoznavanje psihosocialnih tveganj na delovnem mestu in uvedba strategije za izboljšanje odpornosti in prilagodljivosti organizacije med epidemijo in po njej.
Izmenjava izkušenj in dobrih praks je v tem času toliko bolj dobrodošla.
Spletni posvet v okviru projekta Polet "Vzpostavitev zdravega delovnega mesta v času boja z epidemijo covid-19" bo v petek,18.junija ob 9.uri.
PROGRAM:
Predavateljica mag. Katarina Železnik Logar opravlja delo vodje podružnice IVD Maribor, preko 17 let izvaja strokovne naloge na področju varnosti in zdravja pri delu, usposabljanja na področju varnosti pri delu, izdeluje strokovne podlage za ocenjevanje tveganja, piše strokovne članke, ima opravljeno strokovno usposabljanje za promotorje zdravja pri Kliničnem inštitutu za medicino dela, prometa in športa, svetuje delodajalcem na področju varnosti pri delu in kot članica sodeluje v nacionalni mreži za sodelovanje z EU-OSHA
Predavateljica Magdalena Fabčič je univ. dipl. biologinja z dolgoletnimi izkušnjami v farmacevtski industriji, coach po ACTP in poslovni coach (Glotta Nova) ter moderatorka (DMS). Je izkušena svetovalka za izzive srednjih let, ki pomaga posameznicam in organizacijam ohranjati polno angažiranost ter zmanjšati vpliv stresa in hormonskih težav na uspešnost in odnose na delovnem mestu ter na kvaliteto življenja. Udeležila se je programov »Znanje za zdravje delavcev« (NIJZ) in »Kako z boljšo organizacijo dela in boljšim vodenjem do varnega in zdravega delovnega okolja« (MDDSZ), 7. Mednarodnega simpozija o zdravem življenjskem slogu (RC IKTS) ter Menopavzne šole (Slov. menopavzno društvo pri SZD).
VEČ O POSVETU IN PRIJAVA: POVEZAVA.
Posvet se izvaja v okviru projekta »Razvoj celovitega poslovnega modela za delodajalce za aktivno in zdravo staranje zaposlenih (POLET)«, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.