Arhiv: Zlata gazela 2022 je podjetje Pišek - Vitli Krpan

PIŠEK - VITLI KRPAN d.o.o. je eno najbolj prepoznavnih podjetij oziroma blagovnih znamk v dejavnosti gozdarske mehanizacije, njegov paradni izdelek pa je gozdarski vitel. Na leto izdela več kot 10.000 strojev, ki so plod lastnega razvoja in izdelani v robotizirani proizvodnji z več kot 40 roboti.

Podjetje je v letu 2021 ustvarilo 44,7 milijona evrov prihodkov, kar pomeni podvojitev prodaje v petih letih, kolektiv več kot 280 sodelavcev pa se ponaša z zavidljivo dodano vrednostjo, ki je lani presegla 76.000 evrov na zaposlenega. Nadpovprečni poslovni rezultati so plod inovativnosti, vlaganja v intelektualno lastnino in robotizacijo. Pišek – Vitli Krpan je za območje občin Rogatec, Rogaška Slatina, Kozje, Šentjur in Šmarje pri Jelšah svetla podjetniška zvezda in pomemben zaposlovalec.

Povzeto po časopisu Dnevnik, 27.10.2022

#foto Zlato priznanje savinjskemu podjetju Pišek – Vitli Krpan

prejemnik Zlate gazele 2022 Pišek – Vitli Krpan d.o.o., direktor podjetja Franc Pišek  četrti z leve (foto: Bojan Velikonja)