Brezplačne delavnice za odrasle starejše od 30 let, ki želijo pridobiti in izboljšati svoje digitalne veščine

SIQ v okviru razpisa digitalnih kompetenc JR DDK 2024-2025 organizira brezplačna izobraževanja za odrasle, starejše od 30 let, ki želijo pridobiti in izboljšati svoje digitalne veščine. Javni razpis se izvaja v sklopu Programa evropske kohezijske politike za obdobje 2021-2027, specifični cilj 1.2: »Izkoriščanje prednosti digitalizacije za državljane, podjetja, raziskovalne organizacije in javne organe«.

Namen javnega razpisa je krepitev zavesti o prednostih uporabe digitalnih orodij za življenje posameznika in družbo kot celoto, kot tudi krepitev zaupanja v digitalne tehnologije, razumevanje digitalnih tehnologij ter njihovo odgovorno in varno uporabo.

Delavnice bodo potekale v živo na Regionalni gospodarski zbornici Celje, Ljubljanska 14 (2. nadstropje), Celje v sredo, 4. in četrtek, 5. septembra 2024 v popoldanskem času od 16:00 do 21:00.
VSEBINA

Digitalna identiteta
-
kreiranje si pass računa in pridobitev načina dvostopenjske verifikacije (digitalno potrdilo, sms pass, e-osebna izkaznica)
- spoznavanje aplikacij e-uprave in njihova morebitna (so)uporaba na pametnih telefonih
- e-naročanje v portalu zVem
- vpogled v lastništvo nepremičnin
- dostop do zemljiške knjige
- naročanje in oddaja vlog v e-Upravi
- naročanje zdravstvene kartice za tujino
- vpogled v porabo električne energije preko portala Moj elektro

Varnost v digitalnem okolju
- varn(ejš)i brskalniki
- varn(ejš)i iskalniki
- napredno iskanje informacij
- (kvalitetna) gesla
- preprečevanje socialnega inženiringa (zvabljanje, lažno predstavljanje, goljufije in prevare, telefonske prevare

DELAVNICE SO BREZPLAČE. Pogoj: Starost 30 +.

VEČ INFORMACIJ IN PRIJAVA: POVEZAVA