Osnove finančnega in davčnega prava

Začetek in konec poslovnih dogodkov je v denarni obliki. Iz tega dejstva izhaja pomen finančnega poslovanja družbe. Pomembnost je razvidna iz celega niza sistemskih zakonov in izvedbene zakonodaje, ki ureja področja poslovanja.

Na izobraževanju vam bomo predstavili kratke osnove poslovnih financ z najpomembnejšimi finančnim in pravnimi instrumenti potrebnimi za poslovanje in zavarovanje plačil.

Seznanili vas bomo s pravno ureditvijo davčnega področja in pomembnostjo poznavanja celovite zakonodaje z davčnega področja, saj smo prevečkrat zaradi neukosti v podrejenem položaju do davčnih organov.

Program seminarja:

• Osnove finančnega poslovanja
    • Vrste in način sestavljanja knjigovodskih listin in poslovnih knjig
    • Računovodska poročila in obračune
  • Poslovanje z vrednostnimi papirji
    • Vrste vrednostnih papirjev
  • Zavarovanja plačil
    • Oblike zavarovanja plačil v domačem in mednarodnem poslovanju
  • Davčni predpisi
    • Davčni predpisi v Republiki Sloveniji
    • Organizacija davčne službe
    • Vrste davkov
    • Davčni postopek
  • Reševanja sporov in izvršilni postopek
    • Postopki pred sodiščem s poudarkom na gospodarskih sporih
    • Značilnosti izvršbe
    • Arbitraža, posredovanje in druge oblike reševanja sporov

Komu je seminar namenjen:
Seminar je namenjen zaposlenim v malih in srednje velikih podjetjih ter samostojnim podjetnikom.

Seminar bo vodila:
Janja Holcman Babič univ.dipl.ekon., ki več kot dvajset let aktivno vodi in izvaja projekte s področja davkov, financ in ekonomsko poslovnih prestrukturiranj kapitalskih družb v Sloveniji.

Prijave:
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest (25 udeležencev)
Morebitne odjave sprejemamo do 4 dni pred razpisanim terminom. Pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacije ne vračamo in jo zaračunamo v celoti.

Kotizacija:
Za člane Gospodarske zbornice Slovenije je cena seminarja 4.000 sit (20% ddv je vključen);
za nečlane pa 27.000 sit (20% ddv je vključen). Kotizacija vključuje udeležbo na seminarju, seminarsko gradivo in osvežilne napitke.

Kotizacijo je potrebno nakazati najkasneje 4 dni pred začetkom na transakcijski račun NLB d.d., Ljubljana, 02011-0014816764, sklic: 5700

Prosimo, da ob prihodu na seminar predložite potrdilo o plačani kotizaciji.

Dodatne informacije:

• GZS Območna zbornica Celje, tel.:  03/4267 400