Zapis 49. seje odbora računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO)

ki je bila 11. februarja 2004 ob 15. uri v sejni sobi območne zbornice Celje. Lista prisotnosti je sestavni del originalnega zapisnika.

Dnevni red:

1. Tekoča problematika
  2. Razno

Ad 1) Poročilo o delu v letu 2003 je bilo sprejeto brez pripomb in je sestavni del originalnega zapisnika. Objavljeno je tudi na spletnih straneh https://www.gzs.si/OZ_Celje
- združenje računovodskih servisov celjskega območja.

Ad 2) S predlogom programa dela v letu 2004 so se prisotni strinjali. Program dela je sestavni del originalnega zapisnika. Objavljeno je tudi na spletnih straneh  https://www.gzs.si/OZ_Celje - združenje računovodskih servisov celjskega območja.

V zvezi z izobraževanjem v letu 2004 je že bila dana pobuda, da se poišče informacije glede šole davkov, tolmačenja zakona o društvih (gospa Eva Porenta) in da se zopet organizira seminar glede SRS.

Prav tako je nujno treba nadaljevati z aktivnostmi za zakonsko ureditev minimalnih pogojev za opravljanje dejavnosti računovodenja (licence), kot jih imajo ostali poklici npr. trgovci, turistični vodniki, nepremičninski posredniki. Nedopustno je, da lahko dejavnost tako strokovnega področja, ki ima lahko za posledico ogromno gospodarsko škodo, opravljajo ljudje, ki jim ni treba dokazati formalne izobrazbe. Kodeks je seveda dobrodošel vendar dokler nima zakonske podlage, je na žalost samo list papirja.

Ad 3) Tekoča problematika:

Dogovor o srečanju ob 6. obletnici združenja:
          10. marec 2004 ob 14. uri
          Kraj: Slovenske Konjice hotel Dravinja - Artemida

Izpostavljenih je bilo nekaj vprašanj, ki naj se jih posreduje na
Upravni odbor Združenja računovodskih servisov:

• Kako si Obrtna zbornica Slovenije zamišlja izvajanje računovodskih storitev, ker je to čista pridobitna dejavnost?
  • Kako na to gleda Združenje računovodskih servisov pri GZS?
  • Ali ne bi raje iz seznamov računovodskih servisov z opravljenim izpitom  posredovali informacije potencialnim uporabnikom?
  • Ali se res na občinah vodijo knjige društvom (občina Šentjur, Laško)
  • Kaj se lahko napravi s servisi na črni listi? Ali je častno razsodišče na GZS pristojno  za razsojanje te vrste?
  • Kaj meni Upravni odbor združenja o spletni strani e-davki?

Združenje računovodskih servisov celjskega območja še vedno vztraja, da tako aktivna in po udeležbi na vsakomesečnih sestankih močna sekcija kot je celjska, potrebuje dva predstavnika na Upravnem odboru Združenja računovodskih servisov.
Dana je bila celo pobuda, da se na Upravni odbor Združenja GZS kot vabljene člane vabi vse predsednike računovodskih sekcij.

Zapisala:                                                Predsednica odbora
Andreja Semolič                                      Branka Artnak