Zapis 85. seje odbora računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO)

ki je bila 12. septembra 2007 ob 13. uri v sejni sobi GZS OZ Celje, Ljubljanska  14, Celje. Lista prisotnosti je sestavni del originalnega zapisnika.

Predsednica gospa Artnak je pozdravila prisotne ter predlagala naslednji

dnevni red seje:

1.      Pregled zapisa zadnje seje
2.      Tekoča problematika

• Poročilo predsednice s seje UO ZRS in dogajanja na ZRS
  • Dogovor za obravnavo aktualne teme iz zakonodaje za naslednjo sejo
  • Zbiranje predlogov za vsebine seminarjev

3.      Razno

Predlog dnevnega reda je bil sprejet zato je predsednica predala besedo

Ad 1) gospe Semolič, da na kratko predstavi zapis junijske seje. Poleg ostalih točk,  je glede na povzetke izvajanj direktorja OZ g. Pušnika, na kratko pojasnila, da se je Območna gospodarska zbornica odločila za statusno preoblikovanje v samostojno pravno osebo. 4. oktobra 2007 bo namreč ustanovna skupščina Regionalne gospodarske zbornice Celje v Narodnem domu v Celju – več o tem se lahko prebere na spletni strani OZ Celje.

Drugih vprašanj ni bilo, zato je bil zapisnik sprejet.

Ad 2)

·        Predsednica je povzela vsebino UO ZRS:

• 8. in 9. oktobra 2007 bo kongres ZRS v Portorožu – prisotni so bili seznanjeni z vsebino kongresa
    • ZRS je pripravil program izobraževanja, ki ga bo ponudil območnim zbornicam
    • Pripravili so pravila delovanja združenja
    • Obravnavali finančno stanje združenja

·        S predlagano aktualno temo – nekaj o društvih – so se prisotni strinjali. Gospa Artnakova se je javila, da bosta skupaj z gospo Novakovo pripravili kratek povzetek o društvih nato bi sledil razgovor o tej temi.
·        Predlogi za seminarje: pregledali bomo ponudbo seminarjev, ki so jih pripravili na ZRS

Ad 3) Poziv na udeležbo izleta v Zamejsko Slovenijo in Furlanijo v organizaciji društva računovodskih in finačnih delavcev Celje.

Naslednje srečanje računovoskih servisov celjskega območja bo 17. oktobra 2007 na OZ Celje.

Zapisala
Andreja Semolič