Zapis seje računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO), junij 2008

ZAPIS srečanja računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO), ki je bilo v sredo, 4. junija 2008.  Lista prisotnosti je sestavni del originalnega zapisnika.

Predsednica odbora gospa Artnak je pozdravila prisotne in predlagala naslednji dnevni red:

1. Pregled zapisnika seje v maju
  2. Kratko poročilo s seje Upravnega odbora RGZC (direktor g. Jože Pušnik)
  3. Tekoča problematika
    • športne igre ZRS

Prisotni, so se s predlogom strinjali in potrdili predlagani dnevni red.

Ad 1) Predsednica je na kratko predstavila zapisnik majske seje. Še enkrat je opozorila na možnost podaje utemeljenih predlogov glede postavk računovodske tarife, ki je v pripravi. Predloge je potrebno poslati direktno preko e-pošte

• na Združenje računovodskih servisov oziroma
  • preko RGZC, ki jih bo posredovala dalje.

Na zapisnik ni bilo pripomb.

Ad 2) Povabilu na sejo, da predstavi novosti na področju RGZC in GZS,  se je odzval direktor RGZC, g. Jože Pušnik. Na kratko je predstavil

• Poročilo o priznanjih za inovacije (splet RGZC)
  • Pravilnik o finančnem poslovanju RGZC (splet RGZC)
  • Delitev premoženja GZS
    • Reprezentativnost je dosegla tudi trgovinska zbornica, pri čemer bo še Ustavno sodišče preverilo pogoje reprezentativnosti
    • Druga delitev premoženja bo potekala znotraj GZS med samostojnimi enotami
  • Poročilo o delu odborov
  • Kratek povzetek o rezultatih poslovanja gospodarskih družb v celjski regiji za leto 2007
    • Člane je zanimalo ali je na razpolago podatek o dodani vrednosti za računovodske servise? Tako podrobno analiza ni napravljena, bomo pa povprašali za ta podatek na GZS – ZRS.
  • Finančno stanje na RGZC – v juniju bodo izstavljeni računi vsem bivšim članom, ki niso eksplicitno izstopili. V kratkem se bo pokazala dejanska odzivnost.

Po tako izčrpnem podajanju, ko tudi prisotni niso imeli več vprašanj, se je predsednica zahvalila g. Pušniku.

Ad 3) Pod tekočo problematiko so bila izpostavljene vsebine o

• prenovi računovodske tarife,
  • možnosti mikrofilmanja arhivskega gradiva za več servisov skupaj
  • infomacija o podpisu kolektivne pogodbe
  • evidencah delavcev
  • povabilo na športne igre računovodskih servisov

Naslednja seja bo v septembru – natančen datum bo naknadno določen.  Seja je bila zaključena ob 14.30. uri.

Zapisala
Andreja Semolič