RGZC: zapis septembrske seje računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO)

ZAPIS srečanja računovodskih servisov celjskega območja (ZRS CO), ki je bilo v ponedeljek, 6. septembra  2010.  Lista prisotnosti je sestavni del originalnega zapisnika.

Predsednica sekcije Branka Artnak je pozdravila prisotne in predlagala naslednji dnevni red:

1. Poročilo predsednice računovodskih servisov celjske regije o dogodkih in aktivnostih od junija dalje;
  2. Predstavitev nastopa ZRS na Celjskem sejmu;
  3. Pogovor o akciji Naj računovodski servis in Kongresu;
  4. Čas za vaša vprašanja in izmenjavo izkušenj.

Ad 1) Gospa Artnakova je na kratko povzela novice s seje upravnega odbora Zbornice računovodskih servisov  (ZRS)

Ad 2) Predstavitev ZRS na MOS 2010 odpade zaradi finančne situacije GZS

Ad 3) Pozvala je računovodske servise naj se prijavijo na izbor za Naj računovodski servis 2010 saj bo le v tem primeru organizirana v regiji tudi tiskovna konferenca

• Letošnji razpis se razlikuje od prejšnjih po selekciji na VELIKE, SREDNJE in MALE
  • Strokovna komisija je sestavljena iz neodvisnih strokovnjakov

Ad 4) Sprejeti sta bili pobudi, ki bosta posredovani na ZRS, in sicer:

• možnost, da bi člani ZRS imeli možnost uporabe znaka ZRS na svoji dokumentaciji. Prisotni so namreč bili mnenja, da je treba biti ponosen na članstvo, v okviru katerega si že toliko let prizadevajo in si še bodo za uzakonitev dejavnosti računovodstva. S tem bo tudi večja prepoznavnost servisov, ki se zavzemajo za kakovostno in učinkovito storitev.
  • druga pobuda pa je bila bolj izraz podpore ZRS, ki naj še dalje nadaljuje z aktivnostmi
    • pri poudarjanju ustrezne kakovosti storitev  ter
    • naj tudi zaradi zaščite uporabnikov vztraja na ureditvi zakonske podlage dejavnosti računovodskih servisov.

Naslednja seja bo 4. oktobra, tokrat za spremembo v PONEDELJEK, OB 14. URI.

Zapisala
Andreja Semolič