Arhiv: Ponudba sredstev za dezinfekcijo rok in površin pri nekaterih proizvajalcih v Sloveniji

Obveščamo vas o slovenskih proizvajalcih dezinfekcijskih izdelkov za roke in površine.

Arhiv: Interventni zakon za ohranitev delovnih mest

Vlada Republike Slovenije je določila besedilo Predloga Zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače in ga pošlje v obravnavo Državnemu zboru Republike Slovenije po nujnem postopku.

Arhiv: Morebitni vzroki zaradi katerih ne morete pridobiti podatkov o izdanih eBOL za zaposlene

Ker se dogaja, da delodajalci pogosto ne najdete izdanega eBOLa za vaše zaposlene, vam pošiljamo pojasnilo o možnih razlogih. Posebej bi radi opozorili, da je ustrezen način pridobivanja podatkov o izdanih eBOLih po obdobju nastanka izdaje eBOLa in ne po mesecu odsotnosti ali EMŠO delavca. Slednja dva načina se uporabljata le v primerih, ko kakšnega eBOLa morda ne najdete. Če boste iskali nove eBOLe po mesecih staleža, lahko izgubite kakšnega, ki je bil izdan za nazaj.

Arhiv: Navodila NIZJ za delovne organizacije v zvezi z novim koronavirusom

Obveščamo vas, da je Nacionalni inštitut za javno zdravje pripravil informacije za DELOVNE ORGANIZACIJE v zvezi z novim koronavirusom SARS-CoV-2 in navodila za preprečevanje njegovega širjenja. Prav tako so na spletni strani koristna gradiva, ki si jih lahko prenesete na svoje naprave ter natisnete.

Arhiv: MDDSZ: V izjemnih okoliščinah mogoče tudi izredne oblike dela po predpisih iz delovnopravne zakonodaje

Obveščamo vas o pojasnilih in priporočilih delodajalcem, ki so jih pripravili na MDDSZ glede odrejanja dela v izjemnih okoliščinah. V takšnih primerih lahko brez soglasja delavca odredijo tudi drugo vrsto in/ali kraj opravljanja dela, kot je določeno s pogodbo o zaposlitvi, denimo delo na domu.

Arhiv: Nov Pravilnik o uveljavljanju izplačila nadomestila plače iz obveznega zdravstvenega zavarovanja na zahtevo delodajalca

Obveščamo vas, da je bil v Uradnem listu št. 12/2020 z dne 28. 02. 2020 objavljen nov Pravilnik o uveljavljanju izplačila nadomestila plače iz obveznega zdravstvenega zavarovanja na zahtevo delodajalca, ki je začel veljati 1. 3. 2020.

Arhiv: Uvedba in prevzemanje eBOLpreko portala SPOT

Koristne informacije _Uvedba in prevzemanje eBOL preko portala SPOT_Vlaganje pisnih zahtevkov za refundacije po 1.1.2020

Arhiv: Informativni dnevi Visoke šole za proizvodno inženirstvo

Visoka šola za proizvodno inženirstvo vabi na informativne dneve.

Arhiv: RAZPIS ZA ZBIRANJE PRIJAV ZA PODELITEV PRIZNANJ INOVACIJAM V CELJSKI REGIJI ZA LETO 2020

RGZC nadaljuje s projektom Podelitve priznanj inovacijam v regiji. Cilj projekta je uveljavljanje inovacijske dejavnosti kot gibala trajnostnega razvoja gospodarstva in pospeševanja podjetništva. Na razpisu lahko sodelujejo gospodarske družbe, samostojni podjetniki, posamezniki, samostojni inovatorji in druge organizacijske oblike na območju Celjske regije. Razpis je odprt do vključno petka, 12. junija 2020.

Arhiv: Sklic 14. redne Skupščine RGZC

Na osnovi 17.člena Statuta Regionalne gospodarske zbornice Celje (RGZC) sklicujem 14. redno Skupščino RGZC.