Arhiv: Spremembe in dopolnitve Zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo

Vabimo vas na predstavitev novosti, ki jih za delodajalce in njihove delavce prinaša spremembe Zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije covid-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo. Poudarek bo na spremenjenem in dopolnjenem Zakonu o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic.

Arhiv: WEBINAR s Sašo Einsiedler: Kako naravnati možgane, da nam bodo v pomoč tudi v teh časih

V webinarju bomo natančno pregledali način delovanja našega uma. Ko poznamo te zakonitosti, jih lahko uporabimo sebi v prid. Naš um je namreč priden delavček, ki nas uboga na vsakem koraku, posluša naša navodila in nam skuša ugoditi oz. nas zavarovati. Vendar pa-um se je naučil določenega ravnanja že v našem zgodnjem otroštvu. In mnogo nalog, ki jih opravlja za nas, ni več takšnih, kot so bile takrat... zato ga je potrebno nekoliko posodobiti.

Arhiv: Uveljavljanje pravice do izplačila nadomestila plač v breme ZZZS za S.P.

Informacije za vlagatelje zahtevkov za refundacije po 56. členu ZIUZEOP in za vlagatelje zahtevkov za neposredno izplačilo samostojnim zavezancem po 56. členu ZIUZEOP.

Arhiv: Webinar: Odgovornost računovodij skozi primere sodne prakse

SPOT svetovanje Savinjska - Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica vabi na webinar "Odgovornost računovodij skozi primere sodne prakse", ki bo v sredo, 6. maja 2020 od 10.00 do 12.00 ure.

Arhiv: Čistopis ZDLGPE in ZIUZEOP - A

Potrjen drugi protikoronski sveženj in popravki prvega

Arhiv: Digitalna transformacija po Covid-19: nujnost, ne izbira

Tema: Epidemija Covid-19 je od podjetij zahtevala hitro reakcijo in pripravljenost na delo od doma preko oddaljenih dostopov in novih komunikacijskih orodij, ki so jo slovenska podjetja večinoma opravila uspešno. Je pa nova situacija tudi pokazala, da moramo o digitalni transformaciji razmišljati strateško, ne zgolj gasiti požare. Predavatelji: Ambrož Homar in Jurij Kodre Datum: 7.5. od 14.00 do 15.00 ure

Arhiv: Spopadanje s stresom v kriznih situacijah

Dr. Željko Ćurić je psihiater, psihoterapevt ter soustanovitelj in direktor podjetja O.K. Consulting d.o.o.. Večinoma se ukvarja z menedžerji, športniki, pogajalci s teroristi in pripadniki specialnih enot policije. „Sem še kar dober človek,“ pa o sebi pravi sam.

Arhiv: Kaj je lahko odprto in kaj ne: Najpogostejša vprašanja glede sprejetega Odloka o začasni prepovedi prodaje blaga in storitev

Vlada RS je zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 izdala odlok, s katerim začasno prepoveduje ponudbo ter prodajo blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije. Prepoved odloka bo veljala do njegovega preklica, za njegovo lažje razumevanje pa so na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo pripravili najpogostejša vprašanja in odgovore.

Arhiv: Vlada sprejela drugi protikoronski sveženj in popravke prvega

Vlada Republike Slovenije sprejela #PKP2: Predlog zakona o interventnem ukrepu zagotovitve dodatne likvidnosti gospodarstvu za omilitev posledic epidemije COVID-19.

Arhiv: Ukrepi, na področju prispevkov in plač, ki jih samostojni podjetniki in delodajalci lahko koristijo za blažitev posledic epidemije

Tema: Na webinarju boste spoznali seznam ukrepov, ki jih lahko koristijo samostojni podjetniki ter ukrepe, ki jih lahko koristijo delodajalci. Poudarek bo na oprostitvi plačila prispevkov, uveljavljanju pravice do temeljnega dohodka, uveljavljanju pravice do povračil nadomestil plač in izplačilu kriznega dodatka. Predavateljica: Ksenija Prosen Datum: 24. april 2020 od 13.00 do 14.30 ure