Arhiv: Konferenca ASI: Trk generacij - kako do uspešnega medgeneracijskega vodenja?

Medgeneracijske razlike med zaposlenimi so lahko za podjetja velikokrat izziv. Kako to različnost, znanje in izkušnje, vrednote uporabiti kot vir idej in temelj za ustvarjanje dodane vrednosti v podjetju? O tem bo govor na celodnevni konferenci Trk generacij - kako do uspešnega medgeneracijskega vodenja?, ki bo v sredo 4.3. v Kongresnem centru Celje (Celjsko sejmišče).

Arhiv: Materialni položaj gospodinjstev v Sloveniji se je izboljšal

Slovenci smo v splošnem zadovoljni z življenjem.

Arhiv: Absentizem

V Sloveniji dnevno izostane od dela okoli 38.500 ljudi...

Arhiv: Brezplačen informativni dan o poslovanju v Avstriji

V sredo 12.2. bo v Celovcu potekal brezplačni informativni dan za vse slovenske podjetnike, ki so se že odločili za poslovno pot v Avstrijo ali pa o tem še razmišljajo.

Arhiv: Koristna navodila v zvezi z eBOLom in uporabo eZahtevka

Obveščamo vas, da je na portalu SPOT od uvedbe elektronskega bolniškega lista (eBOL) dalje priprava elektronskega obračuna znotraj elektronskega zahtevka zelo poenostavljena. Ni več potrebe po skeniranju bolniških listov, če je podlaga za obračun eBOL (ki ga izberete iz ponujenega seznama eBOL za določen mesec), v obračun pa se iz eBOL prenese večina podatkov o osebi , povezani osebi in zadržanosti, ki jih je bilo potrebno prej ročno vpisovati.

Arhiv: Pridobitev poklicne kvalifikacije

V sodelovanju z VITAL šolo za maserje vam nudimo 25 % popust na tečaje omenjene šole za kvalitetno izobraževanje, v okviru katerega boste imeli večje zaposlitvene možnosti.

Arhiv: Letno poročilo z davčno bilanco za DRUŠTVA

Vas skrbi priprava letnega poročila in davčne bilance za društva? Se sprašujete, na kaj vse morate biti pozorni pri zaključevanju poslovnega leta, kaj vključiti med pridobitne in kaj nepridobitne prihodke? Imate poslovne dogodke, pa ne veste, kakšen je lahko njihov vpliv na davčno bilanco? Na RGZC se lahko udeležite seminarja letno poročilo z davčno bilanco za DRUŠTVA.

Arhiv: Namenjate dovolj pozornosti ukrepom na področju bolniškega staleža starejših?

V letu 2018 je odstotek bolniške odsotnosti vseh zaposlenih znašal 4,5 % in se je glede na leto poprej povišal za tri odstotne točke. Podatki Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) kažejo na trend rasti stroškov absentizma od leta 2000 naprej.

Arhiv: Delovna mesta lahko promovirajo tudi zdravje

Delodajalec mora zagotoviti varno in zdravo delovno okolje. Vendar lahko delodajalci tudi naredijo korak naprej in zdravje obravnavajo širše s promocijo zdravja na delovnem mestu.