Arhiv: Voščilnica

Arhiv: Obdavčitev izplačil po pogodbah o poslovodenju in prokuri, vključno z novostmi v letu 2015

Kakšna je razlika, če sklenemo s poslovodjo pogodbo o zaposlitvi ali pogodbo o poslovodenju? Kako pravilno urediti prokuro, da ni težav pri izplačevanju in obdavčitvi dohodkov? Kakšno pogodbo skleniti z upokojencem? Kateri upokojenci, ki so poslovodje, morajo urediti svoj status do konca leta 2015? Če želite dobiti odgovore na ta in podobna vprašanja, se udeležite našega kratkega seminarja.

Arhiv: 2. Korespondenčna seja UO RGZC

Sklep 2k/1: Upravni odbor regionalne gospodarske zbornice Celje daje odvetniku Damjanu Kocbeku pooblastilo za zastopanje v postopku prenosa premoženja iz GZS na samostojne regijske zbornice skladno z 2. členom Pogodbe o prenosu dejavnosti in medsebojnem zastopanju. Pooblastilo RGZC velja do faze sprožitve tožbe.

Arhiv: ABC odloženih davkov: kako jih pravilno izračunati, poknjižiti in bilancirati

Nekateri se z odloženimi davki srečajo prvič, drugi jih hočejo osvojiti že danes, saj vedo, da je po SRS 2016 njihovo evidentiranje obvezno tudi za majhne gospodarske družbe. Za vse znanja želja je kratka praktična delavnica idealna, da osvojijo potrebne veščine računanja in knjiženja tako odloženih terjatev kot odloženih obveznosti za davke.

Arhiv: Vse, kar morate vedeti o potnih stroških v zasebnem in javnem sektorju

Ali ste prepričani, da izplačujete potne stroške v ustrezni višini z upoštevanjem tako delovnopravnega kot tudi davčnega vidika? Ali ste preverili vaše delovnopravne podlage za izplačevanje potnih stroškov? Kaj pa davčni vidik izplačila dnevnic, kilometrine, stroškov prenočevanja…? Če vas zanimajo odgovori na ta vprašanja, se udeležite našega seminarja.

Arhiv: 1. Korenspodenčna seja UO RGZC

SKLEP 1: Upravni odbor RGZC na svoji 1. korespodenčni seji dne 17.11.2015 sprejema sklep s katerim ne pristaja na znižanje olajšav za investiranje ter raziskave in razvoj in hkrati zahteva, da se zniža davčna obremenitev dela.

Arhiv: POSLOVNO SREČANJE AVSTRIJSKIH IN SLOVENSKIH KOVINARJEV TER PLASTIČARJEV

Odlična priložnost za vzpostavitev novih poslovnih stikov in sodelovanj! ADVANTAGE AUSTRIA Ljubljana v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije, Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije ter GIZ GROZD PLASTTEHNIKA organizira tradicionalno poslovno srečanje avstrijskih in slovenskih podjetij s področja kovinske, kovinsko predelovalne in plastično predelovalne industrije.

Arhiv: Prenos lastništva samostojnega podjetnika na d.o.o. ali drugega podjetnika - z novimi praksami

Poslujete preko s.p. in razmišljate o upokojitvi ter o možnostih prenosa svojega podjetja na družinskega člana ali pa morda o prodaji podjetja kakšni drugi osebi? Ali pa morda želite nadaljevati s poslovanjem in želite spoznati možnosti za zmanjšanje svoje odgovornosti s prenosom dejavnosti na d.o.o.?

Arhiv: Osnove verižnih poslov - kje in kako obračunati DDV

Kadar zavezanec opravlja mednarodne transakcije v okviru verižnih dobav blaga, se sreča z vprašanjem, kje je potrebno plačati DDV in kako, ter ali se je tujemu davku moč izogniti. Dobro je, da že pri pri načrtovanju poslov predvidi, kaj ga čaka na področju DDV in da se na to ustrezno pripravi.

Arhiv: A BANKA - Uporabne novosti za vaše poslovanje

Predstavili vam bodo novi Abančni storitvi za podjetja in podjetnike - spletno in mobilno banko. Izvedeli boste tudi najpomembnejše novosti novele ZGD-1I in kako doseči čim boljši prodajni uspeh na domačem in tujih trgih. Prijazno vas vabimo, da se nam pridružite na seminarju Abanke.